Як вибрати найкращий онлайн курс для вивчення ІТ професії

У сучасному стрімкому світі інформаційні технології (ІТ) є однією з найбільш затребуваних професій. Вона відкриває безліч можливостей для фахівців, які володіють відповідними навичками та досвідом. Однак, щоб досягти успіху в сфері ІТ, важливо постійно вдосконалювати свої знання та навички. Саме тут у нагоді стають онлайн-курси. Онлайн-курси пропонують гнучкість, зручність та доступ до освіти світового рівня. Однак, з такою великою кількістю доступних варіантів, вибір найкращого онлайн-курсу для вивчення ІТ-професії може бути непростим завданням. У цій статті ми розглянемо кілька порад, як обрати найкращий онлайн-курс для вивчення ІТ-професії.

Під час вибору курсу важливо враховувати певні критерії, які допоможуть досягти очікуваного результату після онлайн-навчання.

Визначте свої навчальні цілі

Перш ніж розпочати пошук онлайн-курсу, важливо визначити свої навчальні цілі. Запитайте себе, чого ви хочете досягти, пройшовши курс. Ви хочете отримати нову навичку? Чи хочете поглибити вже наявні знання? Після того, як ви визначите свої навчальні цілі, вам буде легше звузити пошук до курсів, які відповідають вашим цілям.

Cпробуйте точно визначити, чого ви хочете або потребуєте від нього. Спробуйте відповісти на ці запитання:

 • Ви навчаєтесь для роботи чи для задоволення?
 • Скільки часу ви можете приділяти навчанню на тиждень?
 • Чи хочете ви розвинути певну навичку, якщо так, то яку саме?
 • Які теми вас особливо цікавлять?

Перевірте зміст курсу

Обираючи онлайн-курс, важливо перевірити його зміст. Переконайтеся, що курс охоплює теми, які відповідають вашим навчальним цілям. Ознайомтеся з навчальним планом, щоб переконатися, що курс є всеосяжним і охоплює всі основні теми. Ви також можете переглянути відгуки про курс, щоб дізнатися, що інші студенти говорять про його зміст. Важливо звертати увагу на програму навчання. Відсутність детального опису тем, що будуть вивчатись, може бути тривожним знаком. Ретельно описана програма курсу допоможе вам зрозуміти, чи підходить вам таке навчання, а також дозволить вам контролювати відповідність заявленим темам під час проходження лекцій.

Перевірте кваліфікацію викладача

Якість викладача є вирішальним фактором у визначенні ефективності онлайн-курсу. Перевірте повноваження викладача, щоб переконатися, що він має необхідну кваліфікацію та досвід для викладання курсу. Викладач на курсах є найважливішою фігурою, оскільки успіх залежить від його здатності доносити матеріал, вміння спілкуватися зі студентами, наявності досвіду та м’яких навичок. Цікаві та неформальні заняття зроблять процес навчання легким та приємним. Для того, щоб правильно вибрати курс, на сторінці з описом обов’язково має бути інформація про викладача, його фото, досвід роботи та викладання. Викладач повинен бути практикуючим спеціалістом з досвідом не менше трьох років на посаді не нижче middle за напрямом, що викладається на курсі. Ви також можете перевірити відгуки та рейтинги викладача, щоб дізнатися, як він працював у минулому

Шукайте можливості інтерактивного навчання

Однією з переваг онлайн-курсів є можливість взаємодіяти з іншими студентами та викладачем. Шукайте курси, які пропонують інтерактивні можливості навчання, такі як дискусійні форуми, вебінари в прямому ефірі та групові проекти. Інтерактивні можливості навчання можуть покращити навчальний досвід і допомогти вам застосувати концепції, вивчені на курсі. Також важливо перед покупкою ознайомитись з прикладами занять. Це можуть бути вебінари від інструкторів, відеопрезентації або надання демо-доступу до матеріалів. Це дозволить легше визначитися, чи відповідає обраний курс та інструктор вашим потребам. Готовність навчального центру ділитися будь-якою інформацією про курси свідчить про їхню відкритість

Перевірте формат курсу

Онлайн-курси можуть бути запропоновані в різних форматах, таких як самостійні, під керівництвом викладача або змішані. Виберіть формат курсу, який найкраще відповідає вашому стилю навчання та графіку. Самостійні курси пропонують гнучкість, тоді як курси під керівництвом викладача пропонують більше структури та взаємодії.

Можна виділити таких два основних формати навчання в ІТ:

 1. Запис лекцій – на деяких ресурсах можна знайти відеокурси на різні теми в ІТ. Однак, цей формат вимагає високого рівня самоорганізації та достатнього часу для того, щоб самостійно знайти відповіді на питання, що виникають під час перегляду лекцій. Крім того, безкоштовні записи лекцій зазвичай надають недостатньо повної та детальної інформації для освоєння професії.
 2. Live-лекції – професійні онлайн-курси в ІТ завжди пропонують заняття з інструктором у live-режимі, де можна задавати запитання та отримувати на них відповіді в будь-який момент. Цей формат навчання найбільш ефективний, тому що інструктор викладає докладний матеріал за вибраним напрямком з розробленою заздалегідь програмою, крок за кроком допомагаючи засвоювати знання та відразу застосовувати їх на практиці. Крім того, варто запитати у організаторів курсу, чи є записи лекцій з доступом до них з особистого кабінету, для можливості перегляду відео для закріплення матеріалу за потреби.

Перевірте тривалість курсу

Тривалість онлайн-курсу може варіюватися від кількох тижнів до кількох місяців. Обираючи тривалість курсу, враховуйте свій графік і часові обмеження. Коротший курс може бути більш інтенсивним, тоді як довший курс може запропонувати більш поглиблене охоплення тем. Але дуже довгий курс не завжди добре. Великі онлайн-курси, що тривають від року до півтора, мають тенденцію бути перенаповненими зайвою інформацією та розтягнутими в часі. Якщо ви вирішили пройти такий курс, вам знадобиться значна самодисципліна та наполегливість, щоб завершити його до кінця, не здавши півдороги. Але також і занадто короткі курси теж не вихід. В короткий період часу можуть запропонувати або надто обмежену кількість матеріалів для відпрацювання необхідних навичок, або при надмірному навантаженні, якщо проводити 5 занять на тиждень, ви просто може не встигнути обробити всю необхідну інформацію. Найкращим варіантом буде займатися курсом протягом 3-6 місяців. Якщо курс триває довше, то його потрібно розділити на окремі модулі. Кожен з модулів повинен займати в середньому 2-3 місяці. Але це якщо говорити курс про вивчення якоїсь професії. Якщо говорити про курс про вивчення якихось навичок для вже працюючих спеціалістів, курс може тривати менше.

Перевірте вартість курсу

Онлайн-курси можуть пропонуватися за різними ціновими категоріями. При виборі курсу враховуйте його вартість. Однак не варто жертвувати якістю курсу заради нижчої ціни. Шукайте курси, які пропонують оптимальне співвідношення ціни та якості і вписуються в ваш бюджет. Якщо ви отримуєте пропозицію про навчання в галузі ІТ за ціною значно нижче ринкової, або навіть безкоштовно, то ймовірно, що якість навчання буде на такому самому низькому рівні, як і вартість. Ці курси можуть бути вигідними за рахунок того, що інструктор не має достатнього досвіду та компетентності, надання обмеженої кількості лекцій, відсутності фідбеку з боку інструктора та недостатньої кількості корисної інформації та практичних завдань в програмі навчання. За допомогою можливості оплати частинами через банківські сервіси або помісячної оплати компенсується висока вартість курсу, що дозволяє усім охочим отримати якісне навчання. Також є формати курсів коли навчання є безкоштовним, а оплата за курс знімається з вашої зарплати після гарантованого працевлаштування. Таке навчання надає значно більше можливостей знайти роботу та отримати пропозиції від провідних ІТ-компаній після успішного закінчення курсів.

Перевірте акредитацію курсу

Обираючи онлайн-курс, важливо перевірити його акредитацію. Акредитація гарантує, що курс відповідає певним стандартам якості і визнається роботодавцями та навчальними закладами. Шукайте курси, акредитовані авторитетними організаціями.

Шукайте додаткові ресурси

Онлайн-курси можуть пропонувати додаткові ресурси, такі як матеріали для читання, відео та вікторини. Шукайте курси, які пропонують додаткові ресурси, щоб покращити ваш навчальний досвід. Ще одним фактором гарного курсу є можливість додавання кейсів до свого портфоліо. Практичні заняття та дипломний проект є невід’ємною частиною навчання на ІТ-курсах. Проходження цих етапів дає можливість мати принаймні один кейс у своєму портфоліо. Краще мати кілька таких кейсів, тоді ви можете включити навчання на цих курсах у своє резюме як досвід роботи, що є важливим для отримання пропозиції про роботу.

Підтримка після закінчення курсів

Підтримка від інструктора має бути забезпечена на всіх онлайн-курсах, як під час, так і після їх закінчення. Комунікація може відбуватися через груповий чат у Viber або Telegram для всіх учасників курсу, або інструктор може відповідати на особисті повідомлення. Для підтримки групи можуть призначатися куратори, які можуть відповідати на загальні та організаційні питання, і є зв’язком між студентами та інструктором. Проте, важливо з’ясувати, наскільки активний груповий чат і як швидко відповідає куратор на особисті повідомлення, щоб уникнути можливих затримок у відповідях.

Цінним індикатором якісних ІТ-курсів є можливість отримання підтримки після їх закінчення, яка включає не лише спілкування з куратором курсів, а й консультації зі складання резюме, допомоги працевлаштування та надання пропозицій вакансій від компаній-партнерів з вашого вивченого напрямку. Перед вибором курсу слід з’ясувати, чи надається така можливість підтримки.

Перевірте відсоток завершення курсу

Відсоток завершення курсу – важливий показник, який слід враховувати при виборі онлайн-курсу. Перевірте відсоток завершення курсу, щоб дізнатися, скільки студентів завершили його. Високий відсоток завершення вказує на те, що курс є ефективним і цікавим.

Висновок

Вибір найкращого онлайн-курсу для вивчення ІТ-професії може бути непростим завданням. Однак, дотримуючись порад, наведених у цій статті, ви зможете прийняти обґрунтоване рішення і вибрати курс, який відповідає вашим навчальним цілям, вписується у ваш графік і бюджет, а також пропонує оптимальне співвідношення ціни та якості. Обираючи онлайн-курс, не забудьте перевірити зміст курсу, кваліфікацію викладача, можливості інтерактивного навчання, формат і тривалість курсу, вартість курсу, акредитацію, додаткові ресурси та відсоток завершення курсу.

У сучасну цифрову епоху онлайн-навчання стало невід’ємною частиною професійного розвитку. Воно пропонує гнучкість, зручність та доступ до освіти світового рівня. Вибравши правильний онлайн-курс для вивчення ІТ-професії, ви зможете залишатися на крок попереду і просувати свою кар’єру в сфері ІТ.

Поширені запитання:

Чи можу я проходити кілька онлайн-курсів одночасно, щоб покращити свої навички?

Так, ви можете проходити кілька онлайн-курсів одночасно. Однак важливо переконатися, що ви можете ефективно керувати своїм часом і що курси не перетинаються за розкладом і навантаженням.

Як дізнатися, чи визнають онлайн-курс роботодавці та навчальні заклади?

Ви можете перевірити акредитацію курсу, щоб переконатися, що він визнаний авторитетними організаціями. Ви також можете переглянути відгуки та рейтинги курсу, щоб дізнатися, що інші студенти та професіонали говорять про нього.

Чи є онлайн-курси доступнішими за традиційні аудиторні курси?

Онлайн-курси можуть бути доступнішими, ніж традиційні аудиторні курси. Однак вартість курсу може варіюватися в залежності від постачальника, формату та акредитації.

Чи можу я отримати роботу в ІТ після завершення онлайн-курсу?

Проходження онлайн-курсів може покращити ваші знання та навички в галузі ІТ. Однак, отримання роботи в ІТ також залежить від інших факторів, таких як ваш досвід, кваліфікація та умови на ринку праці. Та чи дають можливість працевлаштування автори курсу

Чи є онлайн-курси такими ж ефективними, як і традиційні аудиторні курси?

Онлайн-курси можуть бути такими ж ефективними, як і традиційні аудиторні курси, якщо вони добре розроблені та проводяться кваліфікованими викладачами. Онлайн-курси пропонують гнучкість, зручність і доступ до глобальної мережі професіоналів, що робить їх популярним вибором серед студентів.

Будемо ряді вашим коментарям

   Залишити відгук

   skilsful.com
   Logo
   Enable registration in settings - general
   Порівняти курси
   • Total (0)
   Порівняти
   0
   Loading...
   Shopping cart