10 найперспективніших ІТ-професій у 2023 році

З розвитком технологій зростає попит на професіоналів, які вміють їх розуміти та працювати з ними. Світ ІТ постійно розвивається, з’являються нові професії. ІТ-кар’єра є однією з найбільш високооплачуваних у сучасній економіці. Вже 2023 рік, і ми розглянемо 10 найперспективніших ІТ-професій, які, як очікується, будуть користуватися високим попитом у найближчі роки.

Війна дуже вплинула в тому числі і на ІТ сферу в Україні, але попри це, ІТ залишається одним із найбільш стійких секторів в українській економіці. Якщо ви завжди мріяли побудувати успішну кар’єру в галузі технологій, то зараз чудовий час, щоб відточити свої навички та розпочати свій шлях тим самим допомогти розвитку країни.

Згідно з аналітикою Opendatabot, який є українським ресурсом, що надає доступ до державних даних та аналізує відкриті дані, в ІТ-галузі спостерігається зростання бізнесу. Від січня по травень 2022 року цей напрямок бізнесу показав приріст на 27% порівняно з 2021 роком. Друге дослідження також показує зростання експорту ІТ-послуг на 16% за період з січня по серпень 2022 року порівняно з відповідним періодом у 2021 році. У серпні 2022 року понад 48% експортованих послуг належали ІТ-галузі.

Крім того, у серпні 2022 було більше 250 тисяч відгуків на вакансії, що є значним збільшенням порівняно з кількістю відгуків, яка коливалася від 77 до майже 111 тисяч від серпня 2021 до лютий 2022 року.

Заробітна плата в ІТ-спеціалістів

У червні 2023 року в середньому зарплата зросла до 3,4 тисяч доларів, що більше, ніж у грудні 2021 року. Зарплати досвідчених фахівців Senior та вище збільшувалися швидше, ніж зарплати інших спеціалістів. Senior отримали додаткові $300, Team Lead збільшив свою компенсацію на $100, а Tech Lead отримав додаткові $365.

Україна має найвищі медіанні зарплати серед розробників в Львівській та Київській областях зі значеннями $3750 та $3600 відповідно. На другому місці знаходяться міста Вінниця та Закарпаття з медіанними зарплатами в $3300. Далі йдуть міста Дніпро, Чернівці та Черкаси з медіанними зарплатами $3000. Ці регіони мають велику кількість досвідчених розробників, більше 40% з яких є Senior-розробниками. Згідно дослідження DOU

Ми склали список із 10 найкращих вакансій у сфері ІТ та технологій у 2023 році.

Artificial Intelligence/Machine Learning Engineer – Інженер зі штучного інтелекту/машинного навчання

Штучний інтелект (ШІ) та машинне навчання (МН) стають дедалі популярнішими в різних галузях – від охорони здоров’я до фінансів. Як інженер зі штучного інтелекту/машинного навчання, ви будете відповідати за проектування та розробку програмних додатків на основі штучного інтелекту, а також за аналіз та інтерпретацію даних.

Курс Machine Learning Engineer для початківців

Cybersecurity Specialist – Спеціаліст з кібербезпеки

Кібербезпека все більше турбує компанії та організації в усьому світі. Роль фахівця з кібербезпеки полягає в захисті комп’ютерних систем і мереж від несанкціонованого доступу, крадіжок і пошкоджень. Вони виявляють потенційні ризики та вразливості і створюють стратегії для запобігання кібератакам.

Cloud Computing Engineer – Інженер з хмарних обчислень

Хмарні обчислення змінили спосіб, у який компанії зберігають та обробляють дані. Як інженер хмарних обчислень, ви будете відповідати за проектування, розробку та підтримку хмарних рішень. Ви також будете відповідати за забезпечення безпеки, доступності та масштабованості даних.

Хмарний інженер відповідає за розробку, впровадження та керування хмарною системою компанії, що забезпечує оптимальні результати для зберігання даних, захисту, резервного копіювання тощо. Передбачається, що до 2025 року ринок публічних хмарних обчислень оцінюватиметься в 800 мільярдів доларів, що означає, що навички хмарних обчислень можуть стати для вас надзвичайно цінними та дати вам право на багато робочих місць із високооплачуваною зарплатою. За останній рік попит на Cloud Engineers зріс на 10%.

Data Scientist

Обсяги даних, що генеруються підприємствами та організаціями, зростають в геометричній прогресії. Як data scientist, ви будете відповідати за аналіз великих масивів даних для виявлення тенденцій та інсайтів. Ви також будете відповідати за розробку моделей та алгоритмів для прогнозування майбутніх результатів.

Курс Data Scientist

DevOps Engineer – DevOps інженер

DevOps – це співпраця між командами розробників та операторів, яка спрямована на оптимізацію процесів розробки та розгортання програмного забезпечення. Як DevOps інженер, ви будете відповідати за автоматизацію розробки, тестування та розгортання програмних додатків.

Курс DevOps Engineer

Full-Stack Developer – Full-Stack розробник

Розробник повного стеку відповідає за розробку як інтерфейсу, так і бекенду веб-сайту або програмного додатку. Вони мають досвід роботи як з інтерфейсними технологіями, такими як HTML, CSS та JavaScript, так і з бекенд-технологіями, такими як Node.js, Ruby on Rails та PHP. Оскільки загальні можливості для веб-розробників і цифрових дизайнерів, за прогнозами, зростуть на 23 відсотки з 2021 до 2031 року, повний розробник користується великим попитом.

Курс Full-Stack Developer

Mobile App Developer – Розробник мобільних додатків

Мобільні додатки стали невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. Як розробник мобільних додатків, ви будете відповідати за розробку мобільних додатків для платформ iOS та Android. Ви також будете відповідати за тестування та налагодження мобільних додатків.

Курси IOS та Android Developer

UI/UX Designer – UI/UX дизайнер

Користувацький досвід (UX) та дизайн користувацького інтерфейсу (UI) є критично важливими компонентами розробки веб-сайтів та додатків. Як UI/UX дизайнер, ви будете відповідати за створення інтерфейсів, які є простими у використанні та візуально привабливими. Ви також будете відповідати за проведення користувацьких досліджень і тестування, щоб переконатися, що дизайн відповідає потребам користувачів. За останній рік попит на UX Designers зріс на 21%.

Курс UI/UX Designer

Blockchain Developer – Розробник блокчейну

Блокчейн – це технологія розподіленого реєстру, яка забезпечує безпечне та прозоре ведення записів. Як розробник блокчейну, ви будете відповідати за проектування та розробку рішень на основі блокчейну для підприємств та організацій.

Курс Blockchain Developer

Product Manager – Менеджер продукту

З розвитком штучного інтелекту та машинного навчання продукти постійно винаходять заново, щоб не відставати від стрімкого технологічного прогресу. Компанії використовують нові технології, щоб відповідати тенденціям та очікуванням клієнтів, що призвело до величезного зростання попиту на продакт-менеджерів. Основним завданням продукт-менеджменту є розробка бачення та плану для продукту з метою досягнення цілей компанії та задоволення потреб клієнтів. За останній рік попит на продакт-менеджерів зріс на 8%

Курс Product Manager

Висновок

Це одні з найбільш затребуваних професій, які з’являться у 2023 році, однак для того, щоб стати працездатним, вам потрібно переконатися, що ви розумієте, які навички та досвід вимагають роботодавці поряд з посадовими обов’язками. Володіння правильним набором навичок є більш важливим, ніж будь-коли, оскільки технології для бізнесу продовжують розвиватися, ІТ-спеціалісти повинні йти в ногу з постійно мінливими тенденціями та продовжувати навчання, щоб гарантувати, що їхні навички залишатимуться актуальними. Від штучного інтелекту та машинного навчання до кібербезпеки та менеджменту – для тих, хто зацікавлений у кар’єрі в ІТ, існує безліч цікавих кар’єрних можливостей. Незалежно від того, чи є ви досвідченим професіоналом, чи тільки починаєте свою кар’єру, зараз найкращий час для вивчення світу ІТ.

Будемо ряді вашим коментарям

   Залишити відгук

   skilsful.com
   Logo
   Enable registration in settings - general
   Порівняти курси
   • Total (0)
   Порівняти
   0
   Loading...
   Shopping cart